YAĞMUR SUYU TOPLAMA SİSTEMLERİ

YAĞMUR SUYU TOPLAMA SİSTEMLERİ

Bilindiği gibi günümüzde su kaynakları kısıtlıdır ve artık su çok pahalıdır.

Kendimiz ve çocuklarımız için kullandığımız suyu israf etmememiz, kaynaklarımızı düzenli kullanmamız gerekir.

Yağmur suyu tamamen ücretsiz, saf, temiz ve doğada sürekli bulunan bir sudur. Toplanır ise, her türlü amaç için kullanılabilir.

Avrupa’da yağmur hasadı adı altında akademik çalışmalar yapılmakta, Ortadoğu ülkelerinde yağmur suyu ile birlikte, atık sular ve pis sular da arıtılıp kullanılmaktadır.

Firmamız yeraltı ve yerüstü tanklar ile yağmur suyu toplama da deneyim sahibidir. Özel metal tanklar, içerisi kaplanarak yağmur suyuna uygun hale getirilir.

Bazı uygulamalarımız şu şekildedir:

Fabrika ve atölye binalarında oluklar ile depolar doldurularak, araç yıkama ve sulama işlerinde kullanılabilir. Bunun için modüler depolar ile yer üstünde pratik çözümler üretilebilmektedir.

 

Konutlarda ve sanayi yapılarında yer sorunu var ise, yeraltı tankları ile yağmur suyu toplanabilir Yağmur suyu tankı doldurduktan sonra doğal olarak taşar ve buradan yağmur giderlerine aktarılır. Böylece , pompa kullanılmaz. Sistem yıllar boyunca sorunsuz çalışır. Tank girişinde konulan kapa tortu filtreleri ile yağmur oluklarından gelebilecek cisimler tutulur.

Talep edilirse , tank çıkışına ultraviyole ışın ile mikrop öldürme sistemleri ve arıtma sistemleri monte edilebilir.

Yağmur suyu aktarma için partikül tutma ve kontaminasyon riskini önleme açısından bir çok aksesuarımız mevcuttur.

Hizmet Fotoğrafları