Yükleniyor...

METAL DEPO GÜÇLENDİRME

METAL DEPO GÜÇLENDİRME

Metal depolar çeşitli nedenler ile zayıflayabilir ve güçlendirilmeye ihtiyaç duyulabilir. Başlıca nedenler:

 • Bakımları zamanında yapılmayan depolarda zamanla korozyon oluşur, metal aksamda tahribat oluşabilir. Bu durumda depoların dıştan desteklenmesi gerekebilir.
 • Depo zemininde çözme veya eğim olur ise, depolar bir tarafa doğru şişme yapabilir ve patlama riski ile karşı karşıya kalabilir.
 • Depo içerisinde çok fazla tortu ve katı madde yığılır ise metal yan yüzeylere düşen yükler artar ve yüzeylerde deformasyon oluşabilir.
 • Depo kurulum esnasında bazı hatalar yapılmış olabilir. Gergilerin ayarsız olması, ölçülerde hatalar, zeminde bozukluklar olması, cıvataların hayalı sıkılması gibi.

Metal depolarda söz konusu gerekçeler, depoların patlamasına, dağılmasına, yırtılmasına veya su kaçağına sebep olur. Sökülüp yenisinin kurulması çok maliyetli olabilir. Bu durumlarda eğer şartlar uygun ise içten veya dıştan güçlendirme yapılabilir.

Dıştan Güçlendirme

Dıştan takviyelerin birçok uygulama çeşidi vardır.

Bazı örnekler aşağıda sunuyoruz

 1. Depo birleşm yerlerine belli kalınlıklarda özel profiller monte edilerek yapılan işlemlerdir. Sac kalınlkları ve ebatları depoların büyüklüklerine ve hidrostatik  su yüklerine göre seçilir.
      
  .

 2. Depolar gerekirse alttan ve üstten kuşaklar ile sarılır.Böylece mevcut takviyelere ek bir güçlendirme yapılır.Depoya ve zemine yük bindirilmez.   


      

 3. Dıştan takviyeler depo tipine göre NPI, NPU profiller ve borular ile çok daha güçlü şekilde de yapılabilir.Bazı durumlarda içten ve dıştan aynı anda takviye atmak gerekebilir
     
   

Hizmet Fotoğrafları

Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve çerez politikası hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.